Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Szybka sprzedaż mieszkania czy domu? To możliwe!

sprzedaż domu

Bardzo często spotykamy się z sytuacją, w której ludzie posiadający jakąś nieruchomość – dom, działkę czy mieszkanie wpadają w kłopoty finansowe i muszą jej się pozbyć. Nie jest to jednak proste. Bardzo często aby znaleźć kupca, trzeba odnowić mieszkanie, przeprowadzić remont domu itd. Zdarza się, że sprzedający nie ma na to czasu ani właśnie pieniędzy. W takich sytuacjach bardzo często pomocną rękę wyciągają skupy nieruchomości.

Nieruchomość zadłużona? To nie problem dla skupu

Firmy nazywane skupem nieruchomości zajmują się skupowaniem domów lub lokali usługowych szybko i za gotówkę, którą możesz mieć na koncie już w ciągu kilku dni od pierwszego spotkania z przedstawicielem firmy i wyceny nieruchomości przez rzeczoznawcę. Po zgłoszeniu telefonicznym lub przez internet rzeczoznawca bezpłatnie wyceni wartość nieruchomości oraz zaproponuje cenę. Skup nieruchomości, działający w największych miastach oferuje ceny niższe od tych, które można uzyskać sprzedając przez pośrednika lub osobiście. Zdecydowanie jednak zyskuje się w tym przypadku na czasie. Jak sprzedać zadłużone mieszkanie? Jeżeli nieruchomość obciążona jest hipoteką, posiada zadłużenie, wynikłe z zaległości w opłacaniu rachunków lub jest w złym stanie technicznym i wizualnym to sprawa idealna dla skupu nieruchomości. Tego typu firmy specjalizują się w rozwiązywaniu tego typu problemów. Skup nieruchomości za gotówkę, w zamian za szybką i bezproblemową transakcję, która ułatwi sprzedającemu dalszą realizację planów, proponuje niższą cenę niż nieruchomość rzeczywiście mogłaby osiągnąć.

Gotówka na koncie w szybkim tempie

Gdy potrzebne są pieniądze ze sprzedaży nieruchomości, dzięki skupowi można cieszyć się nimi w ciągu kilku dni od zgłoszenia internetowego lub telefonicznego. Dzięki możliwości sprzedaży nieruchomości, obciążonych zaległościami finansowymi lub skomplikowaną sytuacją prawną, sprzedający może uniknąć zawiłych formalności prawnych w przypadku osobistej sprzedaży osobie prywatnej. Jedną z firm specjalizujących się w skupie mieszkań jest np. skup nieruchomości Warszawa. Unikając pośrednictwa biura nieruchomości, niwelowana jest kwestia prowizji za sprzedaż. Podliczając koszty, jakie generuje oferta nieruchomości na sprzedaż oraz niepewność długości okresu oczekiwania na nabywcę, skup nieruchomości za gotówkę to rozsądne wyjście z sytuacji, a przede wszystkim szybki dostęp do gotówki ze sprzedaży.