Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Czym są portfel Bitcoin, kantory i giełdy kryptowalut

Czym są portfel Bitcoin, kantory i giełdy kryptowalut

Bitcoin to wirtualna waluta, którą można zakupić na specjalnej giełdzie. Aktualne ceny można łatwo sprawdzić w kantorach internetowych, w których można dokonać transakcji handlowej.

Proces zakupu Bitcoin czy innej kryptowaluty

Aby kupić Bitcoina czy inne kryptowaluty trzeba założyć darmowe konto. W Egera można to zrobić wygodnie, szybko, bezpiecznie i legalnie. Potrzebny jest tylko adres e-mail i numer telefonu. Do utworzenia portfela kryptowalut online i korzystania z najszybszych metod płatności konieczne jest jego zweryfikowanie. Po otrzymaniu informacji, że proces przebiegł pomyślnie, można swobodnie zasilić rachunek. Należy pamiętać, że wpłatę na Bitcoin można dokonać tylko za pośrednictwem konta bankowego.

Dzięki stworzeniu swojej karty debetowej EGERA, na stronie online https://egera.com/pl/kup-bitcoin jest możliwe opłacenie transakcji. Coraz więcej firm idzie z duchem czasu i akceptuje kryptowaluty, ponieważ procesy handlowe są błyskawiczne oraz coraz bardziej popularne. Przed zakupem wirtualnej waluty należy odwiedzić kantor kryptowalut, aby sprawdzić aktualny kurs Bitcoina czy innych kryptowalut w danym dniu.

Adres portfela Bitcoin — sieć Bitcoina

Portfel kryptowalut przechowuje informacje dotyczące aktywów, a nie środków. Do trzymania Bitcoinów służy giełda kryptowalut, ale o wiele bezpieczniej jest wybrać portfel cyfrowy z kluczem prywatnym, do którego nikt nie ma dostępu. Portfel kryptowalut jest tylko pośrednikiem na linii: sieć Bitcoina-użytkownik. Znajduje się w nim adres, na który będą dokonywane transfery środków. Dla zwiększenia bezpieczeństwa można stworzyć wiele adresów.

Czym jest adres? Można go porównać do numeru rachunku bankowego i poczty elektronicznej. Jego częścią jest klucz publiczny, wygenerowany na podstawie unikatowego klucza prywatnego, który służy do autoryzacji transakcji. Bezpieczeństwo jest priorytetem, by zapobiec bezpowrotnej utracie zgromadzonych pieniędzy.

Choć teoretycznie można uzyskać klucz prywatny z publicznego, to jednak w praktyce kradzież jest niemożliwa, ze względu na wysoki stopień stosowanych zabezpieczeń. W sieci Bitcoin, dzięki technologii Blockchain środki klienta są w pełni chronione przed cyberprzestępcami. Należy jednak wystrzegać się klikania podejrzanych linków i czy instalowania podejrzanego oprogramowania, gdyż można wszystko stracić.

Kantory i giełdy kryptowalut na rynku kryptowalut

Kantory kryptowalut działają na podobnych zasadach, co stacjonarne punkty, ale są platformami internetowymi. Serwisów powstaje coraz więcej, ponieważ rynek kryptowalut rozwija się w szybkim tempie. W takim kantorze możemy wymienić tradycyjną walutę na wirtualną i odwrotnie.

Natomiast giełdy kryptowalut działają podobnie co GPW. Można na nich kupić lub wymienić kryptowalutę na inną. Dostęp do giełdy ma każdy. Transakcje są błyskawiczne i wygodne, bo przeprowadzane przez internet – powinny być zawsze przemyślane.

Warto wiedzieć, że niektóre giełdy kryptowalut specjalizują się w wąskiej ofercie, inne posiadają wiele walut, ale istotą jest znalezienie legalnie działającej i renomowanej platformy. Zdaniem użytkowników kantor EGERA jest najlepszym miejscem do nabycia swojej pierwszej kryptowaluty. Z rachunku płatniczego można wykonywać przelewy na własne konto bankowe, opłacać rachunki czy kartą EGERA, płacić za zakupy w sklepie. Środki są chronione prawnie. Firma oferuje wsparcie w języku ojczystym, co ułatwia obsługę serwisu. Dział wsparcia pomaga w realizacji transakcji w kantorze, ale nie doradza w inwestycjach.