Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Specjalistyczne portale finansowe – influencerskie strony www o dłużnych produktach bankowych, pozabankowych, płatnościach gotówkowych i bezgotówkowych oraz o gospodarce i inwestycjach

finanse

Portali finansowych jest bardzo wiele ale tylko kilka z nich prowadzonych jest przez specjalistów w swoich dziedzinach. Jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe portale samozwańczych finansowych ninja stawiających sobie za cel generowanie nowych treści ku uciesze sponsorów. Rzetelność i dbałość o czytelnika to prawdziwy skarb na wagę złota. Niniejszy wpis postara się przybliżyć najciekawsze portale, które przez lata zdobyły szacunek swoich czytelników i nigdy ich nie zdradziły.

To, że w sieci można znaleźć prawie każdą informacje jest prawdziwym cudem naszej ery. Internet zmienił świat na zawsze. Gdyby go nagle zabrakło to tak jakby wyłączyć słońce – nikt nie wiedział by co robić – tak bardzo internet jest zespolony z naszym codziennym życiem. Paradoksalnie internet jest nawet tam gdzie regularnie brakuje żywności i innych podstawowych artykułów potrzebnych do normalnej egzystencji.

Powszechny dostęp do informacji to również powszechna możliwość udostępniania informacji. Internet obok swoich wielkich zalet skrywa również demony. Ci, którzy kiedyś kojarzeni byli z pryszczatymi młodzieńcami tak zwane „nolajfy” dziś są idolami. Freelancer ongiś kojarzony z leserem szukającym wymówek by tylko nie iść do pracy dziś jest obiektem pożądania i wzorem do naśladowania. Pryszczaci freelancerzy zmienili przydomek. Teraz nazywamy ich dumnie Influencerami czyli tymi, którzy posiadają moc wpływania na innych, moc kreowania rzeczywistości i dyktowania trendów.

Bycie influencerem bez względu na płeć niesie ze sobą wielką odpowiedzialność. Nie każdy, który nim został stoi po jasnej stronie mocy. W grę wchodzą duże pieniądze. Rynki ubrań, kosmetyków czy gier komputerowych słono płaca za przychylność dla swoich produktów.

Produkty finansowe są na równi ważne co produkty medyczne i mają bezpośredni i często nieodwracalny wpływ na bardzo długie okresy w życiu człowieka a nawet dożywotnio. Dlatego ważne jest aby wiedzieć gdzie jest granica pomiędzy jakością a czystym biznesem.

Wysoka jakość, odpowiedzialność, rzetelność – człowiek na pierwszym miejscu

1. Subiektywnie o Finansach https://subiektywnieofinansach.pl/

Jeden z najstarszych polskich blogów na temat finansów. Oprócz bardzo subiektywnych acz trafnych opinii o nowościach bankowych i zakupowych redakcja przygotowuje rankingi kart kredytowych i kont bankowych. Skład redakcyjny: Maciej Samcik, Maciej Bednarek, Ireneusz Sudak.

2. AleBank https://alebank.pl/

To taki National Geographic bankowości w Polsce. Zajawki nowych ofert kredytów pojawiają się tu szybciej niż ich reklamy w telewizji. Wpisy nie są długie i to jest wielki plus ponieważ można skupić się na informacji, przyswoić ją i dzięki niej działać sprawniej w swoim biznesie.

3. Bezprawnik https://bezprawnik.pl/

Prowadzony głównie przez dziennikarzy prawników portal około finansowy nie jest typowym portalem typu „wchodzę i siedzę” a raczej „czytam i działam”. Te same treści znajdziemy na dziesiątkach innych portali w formie nieuporządkowanej papki. Tu jest wszystko poukładane, informacje są dobrze przygotowane i można na nich polegać. Skład redakcyjny: Jakub Kralka, Edyta Wara-Wąsowska, Tomasz Laba i wielu innych.

4. Faraon24 https://faraon24.pl/

Bezkompromisowy portal pożyczkowy. Unikalna formuła nastawiona na krytykę finansowej branży sprawdziła się przez lata. Zamiast sponsorowanej przez banki i parabanki papki mamy czarno na białym przedstawione realne koszty tak skrzętnie ukrywane przez finansistów. Tu nadrzędnym celem jest oszczędność czytelnika przy wyborze swojej finansowej drogi. Skład redakcyjny: Norbert Piasecki, Michał Straus.

5. Cashless https://www.cashless.pl/

Nastawienie na mobilność w finansach. Płatności zbliżeniowe i operacje bezgotówkowe to serce tego portalu. Karty, zegarki, kody – wszystko czym można płacić opisywane jest w rzetelny i bardzo przystępny sposób. Skład redakcyjny: Jacek Uryniuk, Piotr Dziubak, Sebastian Malarz, Maciej Sikorski, Katarzyna Ługowska.

6. Jak oszczędzać pieniądze https://jakoszczedzacpieniadze.pl/

Czyli Finansowy Ninja Polskiego Internetu. Szczerość, otwartość i bezkompromisowość – te trzy cechy najdobitniej opisują ten jednoosobowy portal. Niezwykłe oddanie czytelnikowi poszukującego informacji jak wyjść z długów i zarządzać własnym budżetem. Redakcja jednoosobowa: Michał Szafrański.

7. DNA Rynków https://dnarynkow.pl/

Mieć informacje to jedno, potrafić ją jasno przedstawić i trafnie skomentować to drugie. Tu wysoka jakość dotyczy jednego i drugiego ze szczególnym naciskiem na giełdę, inwestycje i przedsiębiorczość. Skład redakcyjny: Maciej Kietliński, Agata Paluch, Piotr Cymcyk.

W poszukiwaniu informacji o tak istotnych aspektach życia jak finanse, szczególnie te osobiste, ważne jest aby sprawdzić kto jest redaktorem. Większość rzetelnych portali pozwala pokazać inne wpisy tego samego redaktora co pozwala określić czym się dana osoba zajmuje i w czym się specjalizuje. Jeśli naczelnym celem wpisów jest promocja lepiej uciekać, jeśli bezkompromisowa, bezstronna informacja nastawiona na czytelnika to znaleźliśmy właściwe miejsce.