Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Najlepszy program do fakturowania – nasza propozycja

program do faktur

Programy do faktur online to narzędzia, które udostępniane są firmom wystawiającym swoim klientom rachunki, faktury VAT, paragony, czy inne dokumenty księgowe. Obecnie – to niemal konieczność! Są one niezastąpione zwłaszcza w małych przedsiębiorstwach, którym brakuje specjalistycznych narzędzi ułatwiających prowadzenie biznesu – na przykład profesjonalnych programów magazynowych. Kluczowy okazuje się jednak wybór odpowiedniego programu do faktur. Wszak kryteriów, które należy wziąć pod uwagę jest wiele – automatyczne uzupełnianie danych, możliwość wystawiania oraz edytowania dokumentów różnego typu, prostota obsługi, obce języki oraz waluty, czy cena. Na jakie programy do fakturowania warto więc zwrócić szczególną uwagę?

Faktura XL – dbałość o bezpieczeństwo
Dlaczego? Z pomocą programu przedsiębiorca może automatycznie zweryfikować kontrahenta w wykazie Podatników VAT oraz sprawdzić poprawność jego konta.
Faktura XL to program do fakturowania, który umożliwia wystawianie do 10 faktur miesięcznie – tylko w wersji płatnej ilość ta jest nielimitowana. Bardzo duże udogodnienie stanowi opcja poprawiania wszystkich danych na fakturze, a także generowania danych klienta w sposób bezpośredni z bazy Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). Wspomniany program do faktur zintegrowany jest z wieloma systemami płatności, jak PayU, PayPal, czy Przelewy24.

ING Księgowość – prostota oraz intuicyjność
Kolejną godną uwagi propozycją jest program do fakturowania o nazwie ING Księgowość. Co zasługuje na pochwałę? Przede wszystkim posiada on wiele udogodnień, jak aplikacja mobilna, windykacja należności, bankowość internetowa, bramki płatnicze – Open Api, czy iMoje oraz możliwość finansowania faktur. Przez pierwszy rok jego użytkowania można wystawiać oraz wysyłać faktury w sposób całkowicie darmowy.
Comarch ERP XT – wyższy poziom zarządzania firmą

Program do faktur Comarch ERP XT to nie tylko fakturowanie oraz sprawdzanie stanów magazynowych. Narzędzie z całą pewnością umożliwia dużo bardziej inteligentne zarządzanie własną działalnością. I nie chodzi tu tylko o generowanie statystyk i raportów, pomocnych w analizie danych firmy. Comarch ERP XT pomaga w sprawdzeniu, które towary przedsiębiorstwa rotują najlepiej oraz jak produkty różnią się między sobą pod kątem marży.

Szybka Faktura – program do faktur łączący wszystkie funkcjonalności
Dla wszystkich zastanawiających się, czy możliwy jest wybór bezpiecznego, prostego i intuicyjnego programu do fakturowania, przy tym wzbogaconego o dodatkowe narzędzia umożliwiające lepsze zarządzanie firmą – Odpowiedź jest prosta: Zdecydowanie tak!

Szybka Faktura to niezwykle zautomatyzowany program do faktur online. Umożliwia on automatyczne generowanie oraz wysyłanie faktur cyklicznych, automatyczne tworzenie raportów oraz uzupełnianie danych – wystarczy jedynie NIP kontrahenta.

Nie należy zapominać również o narzędziu OCR – czyli rozpoznawaniu tekstu, który jest zapisany w formie graficznej. Dzięki temu możliwe jest wgranie skanu faktury lub jej wersji w pdfie – a system samodzielnie odczyta wszystkie wartości i zapisze je w systemie, bez konieczności ręcznego przepisywania.

Szybka Faktura to niekwestionowany lider zestawienia – program do fakturowania umożliwia kontrolę nad płatnościami klientów. Mowa tu o rejestrze statusu opłacenia faktur, wysyłaniu automatycznych przypomnień do zapłaty, czy zleceniu windykacji online bezpośrednio z systemu. Program uzupełnić można o narzędzia dodatkowe – szybkie magazynowanie, księgowość czy biuro księgowe, jak również aplikację mobilną.