Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Najprostsze pomysły na prezent urodzinowy dla każdego

upominki na urodziny

Prezenty urodzinowe to często dość skomplikowana sprawa. O ile bowiem kupno odpowiedniego upominku bliskiej osobie, którą dobrze znamy, raczej nie powinno stanowić problemu, o tyle odpowiedni zakup dla nieco dalszego znajomego (albo osoby niedawno poznanej) do najprostszych nie należy. Na szczęście istnieją prezenty uniwersalne, które w większości przypadków ucieszą każdego.

Prezent dla każdego? Gadżet do domu

Doskonałe upominki na urodziny, które przydadzą się praktycznie każdemu to wszelkie gadżety przydatne w domu. Mogą to być komplet pościeli, koc czy też ozdobne świece. Jeżeli natomiast obdarowywana osoba lubi przykładowo pić dobrą whisky albo parzyć herbatę, ciekawym prezentem będą specjalne zestawy do serwowania tych trunków.

Im lepiej znamy daną osobę, tym łatwiej będzie dobrać odpowiedni prezent. Kupno przykładowo obrazu jest obarczone całkiem sporym ryzykiem — tutaj duże znaczenie mają bowiem kwestie gustu i aranżacji domu. Ostrożnie należy też postępować z wieloma ozdobami, o ile nie są w miarę neutralne.

Biżuteria — nie tylko dla kobiet

Biżuteria na prezent to nie tylko wysadzany diamentami pierścionek dla ukochanej. Nie jest również zarezerwowana dla kobiet! Dobrze wybrana może nadawać się na prezent dla każdego. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego ją wykonano: w przypadku prostych łańcuszków czy zegarków ciekawą opcją będzie tytan, który w zasadzie nie uczula.

Ważny jest także dobór stylistyki biżuterii. Zegarek powinien być na tyle stonowany, żeby mógł być założony do wszystkiego. Kolczyki najczęściej dobiera się do kształtu twarzy. Nie zapominajmy również o możliwości kupna karty podarunkowej do jubilera — chociaż będzie trochę pójściem na łatwiznę, sprzedawca najprędzej pomoże dobrać odpowiednią biżuterię dla danej osoby.

Najbardziej uniwersalne upominki na urodziny: kosze prezentowe

Nie ma wątpliwości, że kosze prezentowe stanowią bardzo dobre rozwiązanie problemu z wyborem odpowiedniego prezentu. W większości przypadków składają się z wybranych słodyczy, w połączeniu z kawą, bądź herbatą (raczej rzadko, ale zdarza się spotkać kosze z alkoholem). Zawsze są bardzo ozdobnie opakowane i przybierają formy takie jak na przykład bombonierka albo szkatułka.

Garść słodyczy połączona z dobrą herbatą to prezent, który mało komu nie przypadnie do gustu. Bardzo szeroki jest również zakres cenowy koszy prezentowych: śmiało można kupić takie upominki na urodziny za zaledwie kilkadziesiąt złotych, jak i wybrać wypełniony luksusowymi produktami zestaw za nawet kilkaset złotych!

To zaledwie kilka z wielu ciekawych pomysłów na prezent, powinny jednak sprawdzić się w większości przypadków i przynieść radość obdarowanemu — chociaż pamiętajmy, że w świętowaniu urodzin prezenty stanowią wyłącznie dodatek.