Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe? – Przedstawiamy 5 wskazówek

kadry i płace Bydgoszcz

Kwestie związane z opodatkowaniem, tworzenie zestawów faktur oraz zapoznanie się z zagadnieniami, związanymi z Polskim Ładem zajmują sporo czasu. Nie każdy przedsiębiorca jest w stanie sobie na to pozwolić. Idealnym rozwiązaniem okazują się biura rachunkowe, które doskonale realizują się w takich wyzwaniach. Jak wybrać dobre biuro i jak zlecać zadania w racjonalny sposób? Przeczytaj nasz poradnik.

Na co zwrócić uwagę, poszukując biura rachunkowego?

Prowadzenie własnej działalności bardzo często wiąże się z koniecznością skorzystania z usług biura rachunkowego. Dzięki temu możesz zyskać zarówno czas, jak i gwarancję, że Twoje rozliczenia będą zawsze prawidłowe oraz składane w terminie. Warto posiąść umiejętność delegowania różnego rodzaju zadań zewnętrznym firmom, gdyż dzięki temu przedsiębiorstwo będzie funkcjonowało znacznie sprawniej. Jak jednak wybrać dobre biuro rachunkowe spośród tak wielu, które świadczą swoje usługi na rynku?

Na jakie biuro rachunkowe się zdecydować?

Poszukiwanie idealnych rozwiązań w tym zakresie nie powinno ograniczać się wyłącznie do ceny za usługę. Warto również rozważyć zastąpienie tradycyjnego biura takim, które świadczy usługi przez Internet. Jakie cechy powinno posiadać dobre biuro rachunkowe?

Dobre referencje

Opinie innych klientów stanowią cenne źródło informacji o jakości usług, świadczonych przez daną firmę. Poszukując dobrego biura rachunkowego, warto więc poświęcić nieco czasu, by przeczytać te, które zostały zamieszczone w sieci. Można również skontaktować się z osobami, korzystającymi z usług firmy, prosząc ich o rekomendację. Dla przykładu w Bydgoszczy dużą popularnością cieszy się księgowość B&N, oferująca swoim klientom szeroki zakres usług i profesjonalne wsparcie na wielu płaszczyznach.

Właściwe budowanie relacji

Wzajemne relacje są niezwykle istotne. Muszą być one oparte na zaufaniu, gdyż do biura rachunkowego trafią poufne informacje o Twojej firmie. Ustal również stopień zaangażowania w zadania, które będziesz powierzać.

Współpraca z doradcą podatkowym

Każde biuro rachunkowe powinno posiadać uprawnienia doradcy podatkowego. Specjalista z odpowiednimi kompetencjami może występować jako pełnomocnik w zakresie sądowej kontroli decyzji. Ma on również znacznie szersze możliwości niż księgowy.

Pełna księgowość Bydgoszcz

Doświadczeni pracownicy

Doświadczeni pracownicy to gwarancja sukcesu firmy. Przed podpisaniem umowy sprawdź więc, czy potrafią oni udzielić profesjonalnej porady, jeśli będziesz jej potrzebował. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych przedsiębiorstw, w których problemy do rozwiązania mogą być złożone i wielopłaszczyznowe.

Odpowiednio wyszkoleni pracownicy

Przepisy nieustannie się zmieniają, a więc praca w zawodzie księgowego wymaga ciągłego podnoszenia swoich kompetencji. Błędne dokumenty i deklaracje mogą prowadzić do kar finansowych i innych problemów. Dlatego też warto postawić na kogoś, kto na bieżąco aktualizuje wiedzę i potrafi odpowiedzieć na wszystkie pytania. Dobre biuro powinno posiadać również certyfikaty VCC. Więcej o tego rodzaju certyfikacji można dowiedzieć się z artykułu https://centrumrachunkowe.bydgoszcz.pl/certyfikaty-vcc-centrum-rachunkowosci-i-szkolen-bn-w-bydgoszczy/, w którym wyjaśniono, czym jest i co daje taki certyfikat.

O czym warto porozmawiać z księgową?

Zanim zdecydujesz się podpisać stosowną umowę, warto porozmawiać z księgową na kilka tematów. Wówczas można ustalić m.in. formę kontaktu i sposób przekazywania dokumentów, zakres wsparcia podczas kontroli Urzędu Skarbowego oraz w jaki sposób przekazywane będą przypomnienia o terminach rozliczeń. Dla tych, którzy wolą bezpośredni kontakt, lepszym rozwiązaniem będzie tradycyjna księgowość. Z kolei ci, którzy cenią sobie czas i nastawiają na nowoczesne rozwiązania, powinni skorzystać z możliwości, jakie daje internetowe biuro rachunkowe.