Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Czy samochód to dobra inwestycja?

samochód

Możliwości pozyskania samochodu jest bardzo wiele. Szczególnie jeśli decydujemy się na rynek samochodów używanych. Najczęściej poszukiwane są po prostu auta do codziennej eksploatacji, takiej jak dojazdy do pracy, czy dłuższe trasy związane z życiem zawodowym, jak i prywatnym. Zakup auta może być też jednak sposobem na zainwestowanie pieniędzy i zabezpieczeniem ich przed utratą wartości.

Akcje, złoto i…

Inwestowanie pieniędzy w dwudziestym pierwszym wieku nie jest już domeną jedynie wąskiej grupy społeczeństwa, Rynki są na tyle przystępne, że taką działalnością może zająć się zwykły Kowalski. Oczywiście skala samego przedsięwzięcia będzie nieco ograniczona, ale w końcu potrzeby również nie są tak wysokie, jak w przypadku ludzi z listy najbogatszych ludzi w kraju i na świecie.

Najpopularniejszym i najprostszym sposobem na inwestowanie wydaje się powszechnie inwestycja w złoto. Jego wartość zdaje się nieustannie rosnąć, szczególnie w czasach niepewnego jutra i rosnącej inflacji. Zakup akcji również staje się coraz bardziej popularny, za sprawą coraz niższego progu wejścia w ten sposób inwestowania. Jeśli jednak dałoby się połączyć sposób na zarabianie ze swoją pasją? Podobno to najlepsze możliwe połączenie, jakie może nas w życiu spotkać. Jeśli jesteś fanem motoryzacji, to inwestycja w auta może być czymś dla Ciebie. Sprawdź https://carforfriend.pl/sprowadzone-samochody/.

Jak to działa?

Pierwsze co może nam przyjść do głowy, to zakup jak największej ilości samochodów, a następnie odsprzedaż ich z jakimś zyskiem. W takim przypadku trudno mówić jednak o inwestowaniu. Tak działa zwykły handel.

W przypadku większości aut, wraz z czasem, który upłyną, tracą one na wartości, a następnie…tracą jeszcze bardziej. Istnieją jednak modele, które po okresie utraty wartości ponownie zaczynają jej nabierać. Inwestycja w samochód z taką krzywą wartości może być sposobem na zabezpieczenie gotówki, a nawet zarobek. Autem takim może być zarówno nasz krajowy Polonez lub Fiat, jak i luksusowe auto z zagranicy.

Na jakie auta zwrócić uwagę?

Modele, które będą z czasem zwiększać wartość, to albo dobrze wyposażone modele premium, lub też zwykłe modele tańszych segmentów z nietypowym wyposażeniem albo wersją silnika. Czasami na wartości zyskują samochody, po których często nie spodziewaliśmy się tego. Dobrym przykładem są tu produkty FSO, których obecne ceny potrafią zwalić z nóg.

Aut, w które można zainwestować, poszukiwać można na krajowym rynku lub też zdecydować się nazakup auta z zagranicy. Same oględziny i sprowadzenie do kraju wybranego przez nas modelu możemy powierzyć zajmującą się taką działalnością firmą.