Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Jak powinna wyglądać dobra strona www

strony www

Strona internetowa to obecnie wizytówka każdej firmy w Internecie. Oczywiście, media społecznościowe nieco wypierają tradycyjne www, niemniej, posiadanie własnej domeny i ładnej strony jest niezbędnikiem każdego przedsiębiorcy. Obecny trend to minimalistyczna i elegancka strona www. Wymagania, które rynek stawia WebDesignerom są coraz większe. Jak więc zweryfikować ich pracę? Jak powinna wyglądać dobrze zrealizowana strona internetowa?

Zaplanowane działania

Tak naprawdę w zrealizowaniu strony internetowej najważniejsza jest koncepcja, która zostanie zaakceptowana przez Klienta. To od niej zależy dalszy ciąg działań. Pierwsze spotkanie z firmą powinno pozwolić wykonawcy naszej strony www dowiedzieć się:

  1. Jakie informacje mają pojawić się na stronie?
  2. Czy strona ma posiadać prócz podstawowych funkcji bardziej rozbudowane moduły?
  3. Po czyjej stronie jest przygotowanie tekstów na stronę internetową?
  4. Jaki jest oczekiwany termin realizacji strony www?

Co w nagłówku, co w stopce?

Wbrew pozorom to naprawdę ważne kwestie. W porozumieniu z Klientem musimy określić, jakie dane mają znaleźć się w nagłówku (co będzie znajdować się w menu), czy konieczne jest dostosowanie nagłówka do podawania podstawowych danych kontaktowych, w końcu, czy nasz nagłówek być przyklejony i pojawiać się nawet po przewinięciu strony w jej dolne rejony. W stopce natomiast standardowo umieszczamy informacje kontaktowe czy ważne linki, należy jednak pamiętać, że Klient może mieć inne, indywidualne potrzeby, do których musimy się dostosować. Ważne również, aby już na początku określić, z jakimi mediami społecznościowymi strona www ma być zintegrowana. Pomoże nam to w dalszym procesie tworzenia strony www.

Content is the King

To chyba najważniejszy moment całego procesu projektowania strony www. To tutaj powinniśmy oczekiwać największego zaangażowania naszego Klienta. Treść, o ile nie jesteśmy copywriterami, musi być dostarczona przez Zamawiającego w taki sposób, aby łatwo można było dostosować ją do potrzeb każdej z podstron. Pamiętajmy, dla dobrego pozycjonowania strony, treści powinno być stosunkowo dużo. Powinna wyczerpać temat i nasz Klient musi o tym wiedzieć. Są także firmy, które proponują w swoim standardzie przygotowanie tekstów na stronę www. Takie usługi jednak są zazwyczaj dodatkowo płatne. Firmą, które zleca takie usługi jest np. Agencja Reklamowa Warszawa.

Dodatkowe funkcjonalności

O ile formularz kontaktowy, interaktywny przycisk dzwoniący i oczywiście wersja mobilna strony www to obecnie standard, który powinien znaleźć się w podstawowej wersji strony, o tyle każde rozszerzenie, dodatkowy moduł czy funkcjonalność, powinna zostać omówiona i zwykle jest dodatkowo płatna. Pamiętajmy, że część z modułów może zostać łatwo zaimplementowana dzięki poradnikom, gotowym rozwiązaniom itd. Niektóre, bardziej skomplikowane skrypty, mogą jednak wymagać specjalistycznej wiedzy programistycznej, która kosztuje. Każdy Klient powinien także pomyśleć o pozycjonowaniu strony internetowej. Takimi usługami zajmuje się np. pozycjonowanie stron Warszawa.

Podsumowując, tak Klient, jak i Webdesigner, muszą ustalić formę współpracy i dokładnie określić zakres, który ma być zrealizowany, W innym przypadku może dojść do nieporozumień, w szczególności w zakresie ceny usługi, co zawsze prowadzi do sprzeczek, a w skrajnych wypadkach do sądu.