Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Skup nieruchomości – sposób na szybką gotówkę

skup nieruchomości

Skupy nieruchomości to świetna szansa dla każdego, kto posiada swoją nieruchomość i potrzebuje szybkiej gotówki. Brak skomplikowanych formalności i szybka decyzja dotycząca zakupu to główne zalety tego typu firm. Sprawdź czy warto skorzystać z ich oferty.

Skup nieruchomości to przedsiębiorstwo, które zakupuje mieszkania, domy, czy też działki, a następnie wypłaca gotówkę. Jedną z takich firm jest skup nieruchomości za gotówkę. Wszystko odbywa się bardzo szybko, co działa na korzyść sprzedających. Trzeba zaznaczyć, że pieniądze można zwykle otrzymać w ciągu kilku dni od podpisania umowy sprzedaży. Kwota wypłacana jest jednorazowo, co również stanowi spory plus. Opisywana oferta wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem dla tych, którzy relatywnie długo nie mogą sprzedać nieruchomości lub cenią sobie oszczędność czasu i formalności.

Jasne warunki współpracy

Wybierając skup mieszkań dobrze jest postawić na markę, która cieszy się uznaniem wśród klientów. Z pewnością lepiej jest unikać firm, których nie można zweryfikować. Warunki współpracy są w zdecydowanej większości przypadków jasne i zrozumiałe. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną, co jest bardzo wygodne. Po konsultacji z ekspertem można przystąpić do wyceny mienia, a także ustalenia zasad umowy.

Po skonstruowaniu finalnej wersji umowy może ona zostać podpisana. Im szybciej załatwimy wszelkie formalności, tym szybciej zostanie wypłacona nam gotówka. Trzeba zaznaczyć, że skupy nieruchomości są coraz powszechniejsze. Nie należy więc obawiać się oszustwa.

Wysokość wynagrodzenia

Wiadomym jest, że skup nieruchomości nie działa za darmo. Trzeba zapłacić za możliwość szybkiej sprzedaży mieszkania lub domu. Kwestia wynagrodzenia jest uzależniona od oferty danej firmy. Najczęściej wynosi ono 10-15% wartości rynkowej nieruchomości.

Mogłoby się wydawać, że skorzystanie z usług skupu nie jest zbyt opłacalne. Pamiętajmy jednak, że w wielu przypadkach sprzedaż nieruchomości jest bardzo złożona. Niektórzy od kilku lat bezskutecznie próbują sprzedać mieszkanie lub dom – a może im się to udać od ręki w jednej z firm.

Podsumowanie

Zanim zadecydujemy ostatecznie o sprzedaży naszej ruchomości np. do skupu, musimy przeanalizować wszystkie za i przeciw. Musimy zorientować się, czy czasami sytuacja nie jest jeszcze do uratowania i nie będzie konieczności sprzedania naszego mieszkania czy domu. Jeśli jednak nie ma odwrotu, skup nieruchomości może być najlepszą opcją, jeśli mamy nóż na gardle i na gwałt potrzebujemy gotówki.