Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Czy da się zarobić na Bitcoinie w 2021 roku?

Bitcoin

Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą na świecie, ale z racji swojej popularności nie jedyną. Od czasu jej debiutu ponad dziesięć lat temu “wyemitowanych” zostało wiele innych altcoinów, które z różnym powodzeniem pozostały albo zniknęły z rynku. Bitcoin jednak pozostał tym pierwszym, królem kryptowalut, nazywanym również cyfrowym złotem. Czy można jednak zaufać twierdzeniom, że na Bitcoinie można zarobić? Czy jest to możliwe, a jeśli tak, to jak się do tego zabrać?

Źródła wiedzy o kryptowalutach

Ostatnie tygodnie to prawdziwe szaleństwo na Bitconie. Kiedy ludzie zastanawiali się nad przekroczeniem przez cyfrowego króla swojego historycznego ATH na poziomie ok. 20 000 USD, ten nie tylko to ATH przekroczył, ale ustanowił w pierwszym miesiącu 2021 roku nowe i to ponad dwukrotnie wyższe. Takie zachowanie kryptowaluty, czy też raczej inwestujących w nią ludzi podnosi oczywiście ciśnienie, wywołuje radość u tych, mających Bitcoina w portfelu i wywołuje zawiść i złość u ludzi, którzy spóźnili się z jego zakupem albo się tego obawiali. Wbrew pozorom Bitcoin nie jest jednak aż tak popularny, aby zawrócił głowę całej populacji świata mającej dostęp do internetu. Wielu ciągle traktuje go jeszcze jako ciekawostkę, czy nawet zabawkę inwestycyjną. Niektórzy jednak chcą spróbować swych sił.

Jak tego dokonać na początku? Ano wybrać spośród wielu dostępnych odpowiednie narzędzie do inwestowania w Bitcoin i postarać się o takie, które oprócz samej możliwości inwestowania, oferuje również wsparcie techniczne oraz przynajmniej elementarną wiedzę o kryptowalutach. Bitcoin zresztą nie jest jedynym przedstawicielem liczących się kryptowalut. Wiele z nich wykazuje progres i wygląda obiecująco, ale spośród nich lepiej wybierać takie, które opierają się o coś więcej aniżeli wyłącznie wypuszczenie na rynek cyfrowej monety. Wbrew bowiem pozorom, kryptowaluty, blockchain i ogólnie cyfrowy świat mają również na celu wprowadzanie nowych technologicznie rozwiązań, jak np. projekty DeFi. Zobacz więcej o Bitcoin Era Rejestracja

Jak inwestować w kryptowaluty?

Na pewno nie na zwyżkach i szaleństwie zakupowym, które często pojawia się w chwilach przerażenia na myśl, że oto za chwilę ucieknie jedyna szansa na zakup kryptowaluty. Bitcoin nie jest jedynym powodem takich szaleństw, ale najbardziej spektakularnym i stąd zresztą jego bardzo wysoka zmienność cenowa. Bitcoin nie ucieknie, a w chwilach dużych wzrostów mogą pojawić się równie szybko spadki i czasami bardzo bolesne.

Najlepszą metodą jest zakup w sumie w momencie dowolnym, ale z nastawieniem na dłuższy termin realizacji zysków. Oczywiście najlepiej jest kupić najtaniej, ale jeszcze się nie urodził taki inwestor, któremu udałoby się przewidzieć wszystkie kursy jakiegoś aktywa. Nastawianie się na szybki zarobek jest metodą na łut szczęścia, można więc równie dobrze zagrać w lotto.