Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Co modnego w stolarce okiennej i drzwiowej

okna aluminiowe

Fintecnic to polski producent oraz dystrybutor okien. Okien aluminiowych, okien drewnianych, moskitierów. Okien w systemie PCV. A także drzwi z różnego rodzaju materiałów. Firma stawia na innowacje oraz prawidłowy montaż okien – dzięki zabezpieczeniu pianki poliuretanowej, będącej dodatkowym uszczelnieniem od strony wewnętrznej i zewnętrznej.

Technologia DP 180 PRIMEVIEV – oszczędza ciepło

Jednym z najciekawszych systemów stosowanych przez markę Fintecnic jest modna obecnie technologia DP 180 PRIMEVIEV – służąca do tworzenia drzwi oraz okien podnoszono-przesuwnych. To niezwykle nowoczesne rozwiązanie, mające za podstawę profile aluminiowe z termicznymi przekładkami. System DP 180 oszczędza ciepło i zmniejsza koszty eksploatacji obiektów.

Technologia MOREVIER – szklane drzwi jak okna

Technologia MOREVIER pozwala z kolei na nieograniczoną swobodę kształtowania przestrzeni. To system wielkogabarytowych drzwi przesuwnych o wąskich profilach, które są ukryte w posadzce, w suficie lub w ścianie. Takie drzwi mogą mieć nawet 4 metry, a ciężar skrzydła przesuwnego może wynosić nawet 1200 kg. Z kolei statyczny słupek umożliwia konstruowanie ciągu przeszkleń stałych, otwartych na połączenia pod dowolnym kątem dzięki użyciu całoszklanego narożka. Nie trzeba dodawać, że drzwi te są bardzo estetyczne i niezwykle trendy. Takie drzwi wyglądają jak okna. Okna niezwykle eleganckie i pobudzające wyobraźnie. Przyjemnie jest w tak przestronnym pomieszczeniu funkcjonować.

Okna PCV – dźwiękoszczelne, termoizolacyjne, trwałe i estetyczne

Bardzo popularną obecnie technologią jest system PCV. Jego zaletami są: trwałość, odporność na czynniki atmosferyczne, estetyka i łatwość w utrzymaniu. Okna i drzwi tworzone w tym systemie cechują się dźwiękochłonnością oraz termoizolacją. Ponadto są różne typy, rozmiary i parametry. Na przykład okna dzielą się na pasywne (przystosowane do oszczędności energii, do maksymalnego zmniejszenia zużywanej energii, zapobiegające utracie ciepła, przepuszczające jak najwięcej światła, dobre uszczelnione), energooszczędne (zmniejszające rachunki za ogrzewanie), trzyszybowe, a także przystosowane do domu, kamienicy lub piwnicy.

System aluminiowy – nowoczesny i lekki

Okna aluminiowe łączą dobrą jakość z dobrą ceną. Są odporne na ciężkie warunki atmosferyczne, a przy tym cechują się lekkością i sztywnością profili. Okna aluminiowe dobrze służą do montażu cięższych szyb antywłamaniowych, dzięki bardzo dobrej wytrzymałości. Świetnie odnajdują się w nowoczesnych, prostych konstrukcjach. Są energooszczędne, wyróżniają się dobrą izolacją termiczną.

A może okna drewniane?

Okna drewniane łączą klasyczną elegancję z nowoczesną funkcjonalnością. Są obecnie bardzo modne, ze względu na trend powrotu do natury. Drewno wnosi do domu ponadczasowe piękno i uniwersalność. To korzystanie z dobrodziejstw naturalnych materiałów – wysokiej wytrzymałości drewna, znakomitej izolacji termicznej i akustycznej. Drewno sosnowe, dębowe i mahoniowe wycisza, cieszy oko, dodaje wnętrzu przytulności.

Moskitiery – chronią przez zanieczyszczeniami

Moskitiery ramkowe, drzwiowe, rolowane, przesuwne, plisowane, antysmogowe – służą do ochrony przed zagrożeniem z zewnątrz (na przykład owadami) dzięki specjalnej siatce. A jednocześnie umożliwiają wentylację i korzystanie z dobrodziejstw promieni słonecznych. Ciekawy jest system ANTI-SMOG. Moskitiera antysmogowa chroni – jak łatwo się domyślić – przed smogiem. Smogiem, który został uznany przez Światową Organizację Zdrowia za jeden z najistotniejszych czynników powodujących nowotwory.