Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Wirtualne biuro przy zakładaniu firmy – podpowiadamy jak skorzystać

biuro wirtualne

Wirtualne biuro (określane też jako wirtualny adres) to usługa, dzięki której możesz zarejestrować swoją działalność pod adresem udostępnianym przez inną firmę. Niezależnie od swojej lokalizacji zyskujesz szansę na występowanie na rynku jako osoba z wybranego przez siebie miasta. To dobre rozwiązanie, jeśli pracujesz jako freelancer lub preferujesz rozwój przedsiębiorstwa za pośrednictwem internetu zamiast pracy na etacie.

Wirtualne biuro to abonament na adres, skrytkę pocztową, księgowość i więcej

Początki prowadzenia firmy to nowe obowiązki. Zgodnie z prawem każde przedsiębiorstwo musi dbać o finanse, płacenie podatków i obecność w rejestrach gospodarczych. Jasne jest więc, że konieczny jest adres. Wirtualne biuro pomoże, jeśli nie możemy lub nie chcemy rejestrować działalności pod domowym adresem.

Jeden adres wystarczy na większość formalności związanych z prowadzeniem firmy. Możesz bez problemu posługiwać się nim w rejestrach i urzędach (w tym ZUS, GUS, US i KRS). W skład usług wchodzi przechowywanie dokumentacji i podstawowa księgowość. Otrzymujesz skrytkę pocztową, a konwersacje mailowe i telefony są przekierowywane do Ciebie na bieżąco – mogą być również obsługiwane przez wyznaczonego konsultanta. Masz szansę skorzystać z usług dodatkowych takich jak wyrabianie pieczątek, wynajem biurek oraz powierzchni konferencyjnych. 

Pamiętaj, aby korzystać z usług sprawdzonych firm, które prowadzą wirtualne biura od dłuższego czasu. Specjaliści przestrzegają przed nawiązywaniem współpracy z firmami, które na rynku są od niedawna. Utrata wirtualnego adresu jest związana z potrzebą aktualizacji go we wszystkich miejscach. To może spowodować komplikacje i brak spójności w danych Twojej firmy.

Jakie są koszty prowadzenia firmy z wirtualnym adresem?

Mogłoby się wydawać, że adres w Warszawie czy innym dużym mieście Polski jest związany z wysokimi kosztami. Usługa, jaką jest wirtualne biuro daje nam do zrozumienia, że wcale tak nie jest. Cena za prowadzenie działalności w związku z połączeniem z takim rozwiązaniem nie rośnie w znaczący sposób. Sprawdź https://wirtualne-biuro-warszawa.eu/.

Wystarczy kilkadziesiąt złotych miesięcznie, aby firma mogła być reprezentowana przez nazwy najsłynniejszych miast w Polsce. Nie bez znaczenia jest również ulica, a także dzielnica – adres w centrum to dodatkowy prestiż, na jaki można liczyć po zarejestrowaniu.

Wirtualne biuro jest oferowane na zasadzie abonamentu. Możliwe jest wniesienie jednorazowej opłaty rocznej lub rozliczanie się co miesiąc w ramach subskrypcji. Warto zwrócić uwagę na dostępne pakiety, bo te mogą przynieść oszczędność na poziomie 50% za całość.