Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

W jaki sposób możemy zarobić na promocjach bankowych?

promocje bankowe

Promocje bankowe to jeden z popularniejszych sposobów na to, by stosunkowo niższym kosztem dorobić sobie do miesięcznego budżetu. Obecnie na rynku banków komercyjnych zaobserwować możemy bardzo agresywną konkurencję w obszarze wszystkich produktów bankowych. Reklamy telewizyjne i blilboardy oferują nam najlepsze konta, najtańsze kredyty i największe oprocentowanie kont oszczędnościowych, jednak w praktyce warunki są do siebie bardzo podobne. W związku z tym, by w jakikolwiek sposób wybić się, banki rozpoczęły kampanię oferowania dodatkowych benefitów w zamian za założenie konkretnego produktu bankowego. Czym dokładnie są promocje bankowe? W jaki sposób możemy na nich zarobić ?

Promocje bankowe – z czym to się je 

Promocja bankowa to umowa między klientem a bankiem, zgodnie z którą za założenie konkretnego produktu bankowego oraz spełnienie pewnych warunków, bank przelewa nam kwotę pieniędzy przewidzianych w konkretnej promocji. Dzięki takiej strategii promocyjnej obie strony są zadowolone. Klient otrzymuje produkt bankowy, a dodatkowo nagrodę za spełnienie warunków a bank zyskał kolejnego klienta. No właśnie, co z tymi klientami, którzy mają już produkt w danym banku, który oferuje promocję? Banki często w regulaminie wyjaśniają, że promocja dotyczy jedynie nowych klientów, którzy nie posiadają żadnych produktów bankowych w tym banku. 

Na jakich produktach możemy zarobić 

Promocje bankowe mogą dotyczyć wszystkich produktów oferowanych przez bank. Najczęściej promocje są związane z założenie konta osobiste, konta oszczędnościowego lub zawnioskowaniem o kredyt bądź kartę kredytową. Bardzo często rozpoczynając nową promocję, bank zastrzega okres, w jakim można skorzystać z danej promocji bądź liczbę, do jakiej nowi klienci są ograniczeni. Dlatego też, w celu skorzystania z najlepszych promocji warto na bieżąco śledzić stronę, która informuje nas o wszystkich aktualnych promocjach.

Czy musimy spełniać jakieś warunki? 

Oprócz samego otwarcia produktu bank niejednokrotnie prosi o spełnienie konkretnych wymogów, który gwarantuje nam wypłatę bonusu. W przypadku konta osobistego takim warunkiem może być zasilenie rachunku kwotą minimum 1000 złotych przez 3 miesiące z rzędu. W przypadku karty kredytowej może to być potrzeba wykonania transakcji na sumaryczną kwotę 200 złotych. Dopiero po spełnieniu warunku, bank decyduje się na przelew nagrody. Dlatego właśnie, w przypadku niektórych, długoterminowych promocji, uczestnik jest zmuszony do spełnienia kilku dość prostych, jednak rozłożonych w czasie operacji, co wpływa na to, że nie jest to sposób na zarabianie dla osób niecierpliwych. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat promocji bankowych i sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy, odwiedź https://jakdorobic.pl