Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Pomysły na eleganckie grzejniki do każdego pomieszczenia

grzejniki pokojowe

Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią ruszają nasze przygotowania do chłodniejszego sezonu. Myślimy o zmianie opon na zimowe, wyjęcie z głębi szafy ciepłych kurtek i butów, uprzątamy ogródki, jak również musimy zadbać o szczelność okien i sprawne ogrzewanie. Idealnie sprawdzi się tu określenie „ciepło domowego ogniska”, co oznacza dobre relacje, bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę w rodzinie, ale równie ważne jest dosłowne znaczenie – przytulności domowego zakątka. Jak zatem zatrzymać ciepło w domu w te jesienno-zimowe dni? Przyjrzymy się sposobom na skuteczne ogrzewanie.

Jak zabezpieczyć dom i przygotować się na zimę?

W sezonie letnim bez wątpienia więcej czasu spędzamy poza domem. Zimą sytuacja się odwraca, szczególnie w czasach pandemii. Aby mieć pewność, że podczas mroźnych dni nasz dom czy mieszkanie będą odpowiednio zabezpieczone i dobrze ogrzane, warto krok po kroku sprawdzić kilka niezbędnych aspektów, dzięki którym przygotujemy dom na zimę. 

  1. Szczelność okien – na nic sprawdzą się grzejniki pokojowe umieszczone pod oknem, kiedy większość ciepła będzie ulatywać przez nieszczelne okna. Pierwsze jesienne dni to doskonały czas na konserwację i sprawdzenie okien.
  2. Przegląd instalacji C.O. – dla mieszkańców bloków może nie być to istotnym punktem, jednak właściciele domów powinni koniecznie wykonać przegląd pieca i instalacji C.O. Konieczne może być odpowietrzenie grzejników pokojowych, uzupełnienie wody w instalacji i upewnienie się, że jest ona gotowa na kolejny sezon grzewczy.
  3. Zapas opału – kolejna rada dla posiadaczy domów. Warto wcześniej zaopatrzyć się w większy zapas opału, gdyż na początku sezonu duże zainteresowanie jego zakupem może zmniejszyć dostępność i zwiększyć jego ceny.
  4. Sprzątanie po jesieni – opadnięte liście mogą być problematyczne ze względu na zapychanie rur czy rynny, dlatego warto również zrobić przegląd instalacji kanalizacyjnej, drożności ścieków czy wszelkich rur, do których mogły dostać się gałązki czy zanieczyszczenia.
  5. Pokrycia dachowe – dach nad głową to podstawa, a najlepiej, żeby był solidny i szczelny. Dobrze więc sprawdzić jego stan, zanim będzie musiał poradzić sobie z pokrywą śnieżną.
  6. Czas na krótkie firany – z pewnością można znaleźć wiele zwolenniczek długich firan czy zasłon, jednak zima to czas, kiedy lepiej jest wybrać te krótsze opcje. Nie warto obniżać wydajności grzewczej grzejników pokojowych.
  7. Niebezpieczna woda – jeśli posiadasz w swoim ogrodzie lub na balkonie zbiorniki czy beczki z wodą, wylej ją koniecznie na czas zimy. Mogłaby zamarznąć, co skończyć by się mogło pęknięciem.

Grzejniki w domu – element nie tylko konieczny, ale i dekoracyjny

Minęły czasy, kiedy to kaloryfery były szpecącym „złem koniecznym” każdego pomieszczenia. Obecnie proponowane na rynku grzejniki pokojowe czy grzejniki łazienkowe to produkty wyróżniające się najwyższą jakością, niezwykłą wydajnością i unikalnym, stylowym designem. Na stronie dystrybutora grzejników artykulygrzewcze.com znajdziemy szeroki wybór niepowtarzalnych, dekoracyjnych grzejników łazienkowych i pokojowych w awangardowych, zaskakujących kształtach. Przygotowano ofertę w bogatej palecie kolorystycznej oraz w wielu rozmiarach, zarówno do domów, mieszkań jak i instytucji. W asortymencie proponowane są grzejniki pokojowe przeznaczone dla różnych aranżacji wnętrz – grzejniki pokojowe modernistyczne, np. model Radox Nova, loftowe grzejniki pokojowe np. Ribbon czy pokojowe grzejniki w formie lustra, jak Nova Szklana.

Nie brakuje też różnorodności pośród grzejników łazienkowych, gdzie możemy liczyć zarówno na tradycyjne łazienkowe grzejniki drabinkowe, jak Radox Unis, jak również nowatorskie i nieszablonowe kształty dla osób szukających połączenia funkcjonalności i dekoracyjności. Grzejniki łazienkowe, które bez wątpienia przyciągną spojrzenia, to modele takie, jak Smart-U, fantazyjna Alcova czy futurystyczny Maze.

Grzejniki kanałowe – ciepło ukryte w podłodze

Grzejniki kanałowe to doskonała opcja dla pomieszczeń, gdzie nie ma możliwości zamontowania standardowych grzejników pokojowych. Są też chętnie wybierane dla nowoczesnych, przeszklonych wnętrz czy przestronnych sal w biurowcach. Grzejniki kanałowe, jak nazwa wskazuje, umieszcza się we wnęce w warstwach podłogi, dzięki czemu pozwalają na zachowanie przestronności pomieszczenia oraz bezproblemowego dostępu do balkonu czy tarasu.

Grzejniki kanałowe przekazują ciepło na zasadzie konwekcji, czyli ciepłe powietrze staje się lżejsze i roznosi się do pomieszczenia, pozwalając na naturalną cyrkulację i równomierny rozkład temperatury. Co więcej, niezaprzeczalną cechą grzejników dekoracyjnych jest ich estetyka i wygoda w użytkowaniu – są niemal transparentne we wnętrzach. Występują w formie niewielkiej kratki podłogowej, dzięki czemu nie stanowią przeszkody dla funkcjonalności pomieszczenia.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą artykulygrzewcze.com, gdzie znajdziemy wysokiej jakości grzejniki pokojowe, łazienkowe i kanałowe w atrakcyjnych cenach oraz wiele modeli grzejników dekoracyjnych dostępnych od ręki!