Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Okładziny ścienne – praktyczne realizacje

okładziny ścienne

Czy to możliwe, że pomalowana ściana, to dzisiaj jedno z najprostszych rozwiązań, które wcale tak chętnie nie jest wybierane? Albo inaczej – czy zawsze ściana pokryta farbą będzie pasowała do wnętrza? Wydaje się, że gdyby się uprzeć, można by wszystko wytłumaczyć. Nawet takie rozwiązanie, które w żaden sposób się nie broni, ale się je z jakichś powodów akceptuje. Na szczęście istnieje sporo ciekawych pomysłów, które wychodzą naprzeciw pytaniom stawianym wyżej. Jednymi z nich są okładziny ścienne. Szczególnie z powodu wielu różnych rozwiązań, które ze sobą niosą.

Okładziny ścienne – rozmaite możliwości

Czym są właściwie okładziny ścienne? To nazwa, która zawiera w sobie wiele rozmaitych możliwości, często w żaden sposób ze sobą niezwiązanych. Jedynym ich wspólnym mianownikiem jest alternatywa, jaką tworzą dla tradycyjnych metod, pokrywających ściany. Są nimi wspomniane już farby lub tapety. Zatem, kiedy spotkamy się z tym pojęciem, może się pod nim ukrywać płyta gipsowa, panele dekoracyjne z rozmaitego tworzywa, czy płytki. Są to chyba te rozwiązania, które najczęściej kryją się pod interesującym nas pojęciem.

Nowość w przestrzeni mieszkania

Zatem wiemy już, że okładziny ścienne proponują coś nowego w przestrzeni naszych mieszkań. Można właściwie powiedzieć, że są dość wymagające. Bo – innymi słowy – mówią, że być może jednak pokrycie ściany farbą nie jest najlepszym rozwiązaniem. Że właśnie – jak wspomnieliśmy wcześniej – być może wystrój wnętrza wymaga czegoś innego. Jakiegoś nowego pomysłu. Trochę innego wyobrażenia sobie końcowego efektu. I jedną z głównych odpowiedzi są okładziny. I znowu – niekoniecznie będziemy mieli wpływ na to, jakie rozwiązanie wybrać, jeżeli mamy już wystrój wnętrza gotowy. W tej sytuacji wybór okładziny będzie trzeba dostosować do wymagań, jakie narzuca charakter pomieszczenia.

Salon w stylu rustykalnym

Można to sobie w bardzo łatwy sposób wyobrazić. Powiedzmy, że mamy salon w stylu rustykalnym. Takie swojskie miejsce, gdzie pojawiają się polne kwiaty, różnego rodzaju charakterystyczne dodatki, dominuje biel i beż. Na pewno ciekawym rozwiązaniem byłyby tutaj drewniane panele ścienne. Dlaczego? Ponieważ podstawą tego modelu wnętrza jest naturalność. I wszystko to, co ją wzmocni, jak najbardziej się tutaj przyda. Czy musimy od razu wypełnić nimi wszystkie ściany od góry do dołu? Otóż nie. Nie ma takiej potrzeby. Wystarczy, że w odpowiednim miejscu zaznaczymy ich obecność, a wystarczy to za całą naszą pracę. Owszem, w pozostałych miejscach być może będziemy mieli farbę na ścianach. Niemniej panele drewniane mają to do siebie, że pozwalają jednym akcentem wypełnić całe wnętrze.