Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Leasing dobrego samochodu dostawczego dla firm

samochód dostawczy

Leasing dobrego samochodu dostawczego dla firm jest jedną z najpopularniejszych metod na pozyskanie nowoczesnego pojazdu dla swojej firmy przewozowej. Aby skorzystać z leasingu trzeba najczęściej spełnić jedno główne wymaganie. Jest nim posiadanie udokumentowanej i zarejestrowanej firmy. Jeżeli przedsiębiorca posiada firmę przewozową to z pewnością może zdecydować się na leasing dobrego samochodu dostawczego dla firm. Na czym on polega?

Leasing dobrego samochodu dostawczego dla firm – na czym polega?

Leasing dobrego samochodu dostawczego dla firm polega na udostępnieniu pojazdu przez leasingodawcę dla leasingobiorcy. Bardzo często w takiej sytuacji jest pobierana opłata za wkład własny co wyróżnia leasing od tradycyjnego wynajmu. Po tych formalnościach i podpisaniu konkretnych papierów przedsiębiorca może wykorzystywać pojazd w każdy sposób (oprócz tego nielegalnego). W przypadku firm przewozowych jest to oczywiście przewożenie określonych towarów z jednego do drugiego punktu wykonując zlecenia klientów.

Zaletą leasingu samochodu dostawczego jest pełna przejrzystość opłat – bez ciągłego monitorowania stanu technicznego pojazdu i naprawianiu szkód. Te problemy leżą w gestii osoby wynajmującej pojazd ciężarowy. Z tego względu przedsiębiorca może zagwarantować sobie stabilność comiesięcznych zobowiązań finansowych zawsze wiedząc co na niego czeka. Jest to bardzo duży przywilej, który często ciężko zdobyć w branży przewozowej.

Po zakończeniu okresu leasingu przedsiębiorca albo może oddać pojazd w tak zwane rozliczenie i zdobyć zupełnie nowy samochód dostawczy, który znów weźmie w leasing. Opcją numer dwa jest opcja wykupu pojazdu za obniżoną cenę. To, która opcja będzie najlepsza zależy tylko od przedsiębiorcy.

Podsumowanie

Leasing dobrego samochodu dostawczego dla firm jest bardzo ciekawym sposobem na powiększenie swojej floty. Największy atutem jest fakt, że owe pojazdy ciężarowe z reguły są samochodami nowymi co zwiększa komfort ich prowadzenia i renomę firmy na rynku.