Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Kto może zarabiać na Bitcoin i czy to jest dla każdego?

bitcoin

Najpopularniejszą, a zarazem najstarszą kryptowalutą na świecie jest Bitcoin (BTC). Powstał on przeszło 10 lat temu i od tego momentu cieszy się ogromnym wzięciem wśród inwestorów z całego świata. Ten internetowy twór pozwolił wielu ludziom na to, aby zyskać ogromne pieniądze. Okazuje się, że w BTC może zainwestować dosłownie każdy. Wystarczy do tego komputer z dostępem do internetu. 

Bitcoin – co to jest? 

Niektórzy mogą nie wiedzieć, czym konkretnie jest Bitcoin. Wyjaśniamy: jest to pierwsza na świecie wirtualna kryptowaluta, którą w 2009 roku stworzyła osoba lub grupa osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Kryptowaluta opiera się na zaawansowanej technologii P2P oraz na kryptografii.

Dzięki Bitcoinom można finansować transakcje elektroniczne w prosty, szybki oraz całkowicie bezpieczny sposób. Na sprzedaży Bitcoina oraz innych kryptowalut w przeciągu 10 ostatnich lat prawdziwej fortuny dorobiło się mnóstwo osób. Nie ma zatem się co dziwić, że zainteresowanie tematem kryptowalut nieustannie wzrasta. 

Najważniejsze zalety Bitcoina 

Liczba atutów Bitcoina jest naprawdę ogromna. Osoby, które mają doświadczenie w tej tematyce wskazują, że najistotniejsza zaleta Bitcoina to niesamowita wygoda użytkowania. Bitcoiny nigdy nie są przetwarzane w trakcie transakcji przez pośredników. To spora różnica w porównaniu z tradycyjną międzynarodową wymianą pieniędzy, kiedy to ogromne koszty są wywołane przez konieczność przewalutowywania pieniędzy. Zobacz więcej Opinie Crypto Bank

Kolejny atut Bitcoina to niesamowicie krótki czas oczekiwania na przelew waluty na konto docelowe. Nie ma tutaj znaczenia, z jakich krajów pochodzą uczestnicy realizowanej transakcji. Dodatkowo, używanie Bitcoina jest cąłkowicie bezpieczne. Eksperci od kryptowalut wskazują, że operowanie Bitcoinem oraz innymi wirtualnymi środkami płatniczymi jest znacznie pewniejsze od przelewania rodków przy pomocy zwykłych kont bankowych. Oczywiście, czasem w mediach pojawiają się doniesienia o kradzieży Bitcoinów, jednak skala tego rodzaju procederów jest zdecydowanie mniejsza niż kradzieże i włamania na tradycyjne konta bankowe. 

Inflacja nie dotyczy Bitocina 

Sporym minusem tradycyjnych walut jest groźba inflacji. Bitcoin jest przed zjawiskiem inflacji bardzo dobrze zabezpieczony. W jaki sposób? Jego twórcy na samym początku zastrzegli, że zasoby BTC skończą się po osiągnięciu limitu 21 milionów. Nie ma tutaj ryzyka, że dojdzie do sytuacji polegającej na znanym nam “dodrukowywaniu pieniędzy”. Ostatnia bardzo ważna zaleta BTC: jest to kryptowaluta, która gwarantuje nam stuprocentową anonimowość w trakcie realizacji transakcji.