Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Drogeria online a sklep stacjonarny

perfumy marzeń

Atrakcyjne, aromatyczne i kuszące zapachy towarzyszą ludzkości od zamierzchłych czasów – antyczny Egipt i Mezopotamia to czasy balsamowania i olejków eterycznych, a także obrządków związanych z „pachnącym dymem”. Perfumy oznaczają właśnie „poprzez dym” – per fumum. Te wspaniałe zapachy przywieźli do Europy rycerze z Wypraw Krzyżowych, a arabskim badaczom udało się wówczas wydobyć zapach z płatków róży w postaci wody. Kolebką perfumiarstwa stał się Paryż, gdzie otwierano pierwsze domy perfumeryjne. Jednak były to nadal produkty ekskluzywne, przeznaczone dla najbogatszych. Ich większa przystępność rozpoczęła się w połowie XX wieku, kiedy dzięki niższym kosztom produkcji rozpoczęła się masowa dystrybucja.

Perfumy damskie, męskie, unisex – zapach płci

Zanim produkcja perfum przybrała masową skalę, podział zapachów nie istniał – były luksusowym i trudno dostępnym dobrem, używanym jedynie przez bogaczy. W latach 20. XX. wieku można było natomiast zauważyć zaznaczenie podziału perfum według płci. Włączenie do zakupu perfum klasy średniej stworzyło przekonanie, iż kobieta powinna pachnieć bardziej kwiatowo i owocowo, a mężczyzna powinien wybierać kompozycje drzewne i tytoniowe.

Jednak w naszych czasach, kiedy kobieta może nosić spodnie i garnitury, a mężczyzna zapuszcza długie włosy – czy istnieje jeszcze zapach płci?

Jak działa zapach na płeć przeciwną?

Węch to jeden z naszych zmysłów, niezwykle ważny w odczuwaniu świata. Substancje zapachowe intensywnie mogą wpływać na nasze zachowanie i emocje. Zapach to niezwykle ważny element w relacjach międzyludzkich – to na feromonach oparty jest pociąg seksualny i atrakcyjność. Zapach jakiejś osoby może dawać nam również komfort psychiczny.

Dzięki odpowiednio dobranym perfumom możemy wzmocnić swoją atrakcyjność i zwrócić uwagę płci przeciwnej – niekiedy kuszący zapach może być „przynętą” do zapoznania i prowadzić do dłuższej relacji. Klasyczne perfumy damskie uchodzą więc za zapachy słodkie, subtelne z nutami kwiatowo-owocowymi, a męski zapach to połączenie nut drzewnych, paprociowych, skórzanych czy dymnych.

Najnowsze badania donoszą jednak, że współczesna kobieta i mężczyzna mają podobne upodobania względem perfum. Zapach płci to już przestarzała idea, bo aromaty cytrusowe, orientalne i kwiatowe są powszechnie lubiane. Z tego względu coraz większą popularność zyskują obecnie perfumy unisex, której szczególnie znanym reprezentantem jest zapach Calvin Klein CK One. Sprawdź opinie zapachów marzeń innych perfum unisex na perfumy-marzen.pl.

Dlaczego lepiej wybrać drogerię internetową niż sklep stacjonarny?

W dobie Internetu nasze preferencje zakupowe uległy skrajnej zmianie – obecnie większość z nas preferuje zakupy online, szczególnie drogerie internetowe. Jakie zalety ma drogeria internetowa?

  • Wygoda – w zaciszu swojego domu i w każdej wolnej chwili, bez potrzeby wychodzenia czy długiej jazdy do miasta, możemy przeglądać i kupować produkty w drogerii internetowej
  • Dostawa – duży wybór dostawców, dzięki czemu wybierzesz najdogodniejszy dla siebie sposób oraz jeden stały koszt wysyłki dla jednego zamówienia w drogerii online!
  • Bezpieczne zakupy – 14 dni na zwrot
  • Gwarancja oryginalności dla wszystkich produktów
  • Do każdego zamówienia próbka perfum gratis

Czym się sugerować, szukając idealnych perfum damskich?

Idealne perfumy to kompozycja, która będzie pasowała do nas i naszej osobowości. Perfumy damskie powinny poruszać wyobraźnię i wywoływać gamę emocji. Idealny zapach służy zaznaczeniu naszej indywidualności i charakteru. Dobrze jest wyposażyć się w kilka różnych flakonów perfum damskich w drogerii internetowej w jednym zamówieniu, aby mieć opcje zarówno na dzień, jak i na wieczorne wyjścia. Warto zapoznać się z opiniami zapachów marzeń, aby znaleźć najodpowiedniejszą dla siebie opcję dzięki poradom innych.

Zachęcamy do zapoznania się pełną ofertą perfum męskich, damskich  i unisex w drogerii internetowej perfumy-marzen.pl oraz opiniami zapachów marzeń – znajdź zapach, który Cię definiuje!