Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Czym jest hosting dedykowany?

serwerownia

Założenie własnej strony internetowej, a także rozpoczęcie działalności usługowej w ramach chociażby sklepu internetowego, zwykle jest marzeniem każdego z nas. Nie da się ukryć, że obecnie żyjemy w czasach, kiedy do sieci przenosi się dosłownie wszystko, a rozwój swojego pierwszego biznesu właśnie w Internecie jest swoistą gwarancją sukcesu. Niemniej jednak założenie strony internetowej wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Trzeba bowiem wybrać dla niej odpowiedni hosting. Na rynku mamy zarówno hostingi dedykowane jak i współdzielone. Modele dedykowane nie należą do najczęściej wybieranych, jednak warto wiedzieć, na czym hosting dedykowany w ogóle polega?

Czym jest hosting dedykowany?

Jeśli nosimy się z zamiarem założenia własnej strony internetowej i rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności w sieci, wówczas wybór odpowiedniego hostingu powinien być kwestią nadrzędną. Obecnie na rynku możemy zdecydować się zarówno na hosting dedykowany jak i na hosting współdzielony. Warto skupić się na pierwszym z nich. Otóż hosting dedykowany można porównać do potężnej, oddzielnej maszyny, która ma być w całości- ze wszystkimi swoimi zasobami- przeznaczona do dyspozycji klienta. Tak więc, zupełnie inaczej niż w hostingu współdzielonym, klient ma do dyspozycji cała przestrzeń dyskową i nie musi jej z nikim dzielić.

Czy takie rozwiązanie się opłaca?

Hosting dedykowany z pewnością jest usługą o wiele droższą w porównaniu do hostingu współdzielonego. Niemniej jednak daje on również znacznie więcej możliwości. Odpowiadając na pytanie, czy takie rozwiązanie będzie opłacalne, można śmiało powiedzieć, że tak, o ile zostanie ono wykorzystywane zarówno przez sklepy jak i witryny internetowe, które generują niezwykle duży ruch. Hosting dedykowany będzie również odpowiedni w przypadku bankowości czy innych instytucji użytku publicznego. Nie da się ukryć, że hosting dedykowany daje klientom możliwość wprowadzenia własnych rozwiązań, a to znacznie zwiększa wydajność. Tego typu hostingi są coraz częściej wybierane przez duże firmy i instytucje, które zdecydowały przenieść się ze swoją działalnością do sieci.

Czy warto wybrać ten hosting na początek?

W przypadku kiedy dopiero otwieramy własną stronę lub sklep internetowy, hosting dedykowany nie będzie najlepszym rozwiązaniem. W pierwszej kolejności jest on niezwykle zaawansowany i a jego obsługa nie należy do najłatwiejszych. Z drugiej zaś strony, witryny o małym ruchu, nie będą wstanie w pełni wykorzystać jego możliwości i potencjału.