Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Czy ubezpieczenie ochrony kredytu jest dla Ciebie odpowiednie?

ubezpieczenie

Ubezpieczenie ochrony kredytu lub polityka ochrony płatności, jak sugeruje nazwa, została zaprojektowana w celu spełnienia wymagań związanych z spłatą zobowiązań dłużnych w przypadku, gdy dana osoba nie będzie w stanie tego zrobić. W ten sposób ubezpieczeni są chronieni przed niewykonaniem zobowiązania, a także przed utratą zdolności kredytowej z powodu niespłacenia należnych składek.

W Stanach Zjednoczonych te PPI lub zasady ochrony płatności mają różne formy, a nawet są dostosowane do potrzeb klientów. Można oddzielić pokrycia dla pożyczek o dużych kwotach, takich jak kredyt hipoteczny lub samochodowy. Jednak zanim przyjmie się którąś z tych zasad, naprawdę ważne jest, aby zrozumieć niuanse tej polityki i sposób, w jaki przyniesie im to korzyści w nagłych przypadkach.

Jak działa ubezpieczenie ochrony kredytu?

Polityka ochrony pożyczek ma na celu oferowanie płatności wierzycielom w przypadku, gdy dłużnicy wpadną w zawirowania finansowe i nie będą w stanie spłacić długów we własnym zakresie. Jednak zakres ochrony na ogół rozciąga się na krótki okres, który zwykle wynosi od 12 do 24 miesięcy. Polisę można wykorzystać do zapłaty EIW związanych z hipoteką, kredytami samochodowymi, pożyczkami osobistymi lub innymi pożyczkami, w przypadku których dłużnicy muszą dokonywać miesięcznych płatności. Polisę zazwyczaj wystawia się osobom w wieku 18–65 lat, które są zatrudnione za wynagrodzeniem w momencie przyjmowania polisy.

Dwa różne rodzaje zasad mogą być:

Standardowa polisa
Niniejsza polisa nie uwzględnia wieku ani stylu życia ubezpieczających. Zakres ubezpieczenia, który chcesz wziąć, będzie zależeć od wymagań i oceny ubezpieczyciela. Jednak zgodnie z tymi zasadami ochrona zaczyna się dopiero po upływie 60 dni okresu wykluczenia.

Jakie są koszty?

Koszt związany z polityką ochrony płatności będzie zależeć od wieku, lokalizacji, rodzaju ubezpieczenia i innych podobnych czynników. Ocena zdolności kredytowej ma również wpływ na decyzję o zatwierdzeniu polisy. Każdy, kto ma złą historię kredytową, będzie musiał zapłacić bardzo wysoką składkę za ubezpieczenie.

Ilekroć szukasz tego rodzaju opcji ubezpieczenia, musisz spojrzeć na składki oferowane przez firmy. W większości przypadków, jeśli weźmiesz te polisy ubezpieczeniowe od uznanych banków i firm finansowych, prawdopodobnie zapłacisz więcej na składki.

Plusy i minusy posiadania ochrony kredytowej

Bez względu na to, jak dobrze twoje badania i podejmij wyliczone podejście przy podejmowaniu decyzji o polisie, z pewnością znajdziesz pewne zalety i wady związane z polisą.

Jeśli spojrzysz na pożyczki z perspektywy oceny zdolności kredytowej, przekonasz się, że ciągłe płatności składek przekonają się, że nie wpłynie to negatywnie na twoją zdolność kredytową.

Na co zwrócić uwagę

Należy zauważyć, że ochrona PPI nie jest wymagana do zatwierdzenia niezabezpieczonej pożyczki. Niektórzy dostawcy pożyczek sprawiają, że w to wierzysz, ale zdecydowanie możesz robić zakupy u niezależnego ubezpieczyciela, zamiast kupować plan ochrony płatności od firmy, która pierwotnie udzieliła pożyczki.

Dolna linia

Ilekroć bierzesz pożyczkę lub PPI, najlepiej przejrzeć wszystkie warunki i dołączone do nich drobne odbitki. Należy upewnić się, że są oni świadomi wszystkich procesów i szczegółów pokrycia, tak aby w obliczu sytuacji awaryjnej lub gdy podejmą decyzję kredytową, wzięli wszystko pod uwagę.