Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Czy dzierżawa urządzeń biurowych jest opłacalna?

biuro

Urządzenia biurowe są praktycznym i nieodłącznym elementem jego wyposażenia i tematem, który wymaga od nas dokładnego przemyślenia. Sugerujemy się przede wszystkim ceną oraz komfortem ich użytkowania. Im bardziej nowoczesny i szybki sprzęt, tym lepiej. Również zatrudnieni pracownicy docenią, że zadbano o ich wygodę.

Dzierżawa urządzeń biurowych zwalnia z myślenia o dodatkowych kłopotach z szukaniem serwisu w przypadku. Kiedy sprzęt się zepsuje, a może się to zdarzyć w najmniej spodziewanym momencie. Kupując nowy sprzęt biurowy możemy mieć poczucie, że to świadczy o naszym profesjonalnym podejściu, ale dzierżawa urządzeń biurowych jest naprawdę opłacalna. Taką formę wybiera też coraz więcej firm, więc warto sprawdzić, dlaczego.

Dzierżawa kserokopiarek: kto może się na nią zdecydować?

Kiedy urządzamy nasze biuro, myślimy przede wszystkim o dobrym i efektywnym sprzęcie. Pierwsza nasza myśl to zakup nowego sprzętu, ale obecny rynek oferuje korzystniejsze i bardziej przyjazne dla osób prowadzących działalność gospodarczą rozwiązania. Dzierżawa urządzeń biurowych, w tym niezbędnej kserokopiarki to doskonała alternatywa. Koszty nowego sprzętu wprost ze sklepowych półek, mogą przekroczyć budżet, jakim dysponujemy. Tymczasem kserokopiarki są niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura.  Nowoczesna posiada funkcję skanowania dokumentów z możliwością bezpośredniego połączenia się z siecią. Nie potrzebujemy wtedy dodatkowych skanerów. Warto ułatwiać życie pracownikom, którzy będą mieli więcej czasu na realizowanie swoich zadań.

Niepodważalną korzyścią z dzierżawy urządzeń biurowych jest minimalizowanie kosztów oraz to, że nawet kiedy nasz budżet jest ograniczony i tak będziemy mieć sprzęt z najwyższej półki.

Na taką dzierżawę mogą zdecydować się wszyscy i nie ma w zasadzie ku temu żadnych przeszkód. Ponadto przy dzierżawie urządzeń biurowych mamy naprawdę niewiele formalności, które są zawsze hamulcem do podjęcia decyzji. Wydaje się, że łatwiej kupić nowy sprzęt, ale zapominamy, że eksploatowanie go wiąże się z jego zużyciem. W przypadku awarii naszego własnego sprzętu musimy szukać fachowca do jego naprawy po zakończeniu gwarancji, a nawet czasami w trakcie, kiedy jeszcze obowiązuje, bo zależy nam na pilnym załatwieniu sprawy, a brak sprzętu paraliżuje pracę. Dzierżawa urządzeń biurowych to doskonałe rozwiązanie dla osób, które starają się żyć ekologicznie. Takie rozwiązanie na pewno jest atrakcyjną alternatywą dla małych firm, głównie takich, które stawiają pierwsze kroki w świecie biznesu.

Na czym polega dzierżawa i czy to się opłaca?

Dzierżawa urządzeń biurowych to mało skomplikowana procedura, która przynosi dużo zalet. W przypadku, kiedy już zdecydujemy się na tą formę, wystarczy wybrać firmę, która poprowadzi nas przez wszystkie formalności. Dzierżawa to korzyści finansowe, zapewniony pełny serwis oraz komfort pracy. Dzierżawa sprzętu biurowego minimalizuje koszty, ponieważ w cenie mamy przeglądy, naprawę, tonery, regulację, czyli wszystkie te sprawy, za które musimy osobno płacić.

Wiele firm wynajmujących sprzęt biurowy oferuje liczne rabaty oraz możliwość spłaty zobowiązania w ratach. Ponadto raty dzierżawy stanowią koszty uzyskania przychodu.

Po zakończeniu dzierżawy mamy możliwość odkupienia sprzętu na preferencyjnych warunkach. Firmy wynajmujące mają w swojej ofercie czas próbny, a okres dzierżawy to zazwyczaj 12-48 miesięcy. Kiedy kończy się umowa mamy więc możliwość podpisania nowej i wybrania bardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu.

W przypadku zakupu nowego sprzętu korzystamy z niego do czasu, kiedy już zupełnie nie nadaje się do użytku, a jego naprawa zaczyna przewyższać jego wartość. Kiedy dzierżawimy sprzęt biurowy, nie musimy martwić się sprawami związanymi z utylizacją. Wiele firm oferuje możliwość wymiany sprzętu nawet podczas trwania obowiązującej umowy. Jest to niewątpliwie zaleta, ponieważ nie zawsze wybrana kserokopiarka spełnia nasze oczekiwania. Na pewno warto przed podpisaniem umowy starać się oszacować, ile będziemy robić kopii, ponieważ od tego zazwyczaj zależy przedstawiona nam oferta. Bądźmy jednak spokojni, ponieważ obecny rynek oferujący usługi jest bardziej elastyczny i nastawiony na klienta.