Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Model sprzedaży przez internet – dropshipping

dropshipping

Sprzedaż internetowa w modelu dropshipping jest stosunkowo nowym sposobem prowadzenia sklepu internetowego. Dropshipping niesie za sobą wiele korzyści, dlatego tak wielu sprzedawców decyduje się na implementację tego sposoby sprzedaży w swoim e-sklepie. Sprawdzamy, dlaczego.

Czym jest dropshipping?

Sklepy sprzedające produkty w modelu dropshipping są właściwie pośrednikami sprzedaży, a nie producentami czy też dostawcami. Cały proces odbywa się w następujący sposób: firma zajmująca się dropshippingiem udostępnia na swojej stronie produkty, które po zakupie przez klienta wysyłane są przez producenta bądź hurtownię. Rolą dropshoppingu jest więc pozyskanie klienta, doprowadzenie do zawarcia transakcji kupna-sprzedaży oraz obsługa posprzedażowa. Szczegółowe informacje na temat dropshippingu i inwestycji znajdują się na stronie http://zainwestujwdropshipping.pl/.

Jakie produkty można sprzedawać?

Dziś e-sklepy działające w modelu dropshoppingu sprzedają właściwie wszystko, co jest powszechnie dostępne w sklepach internetowych. Właściciel sklepu musi jedynie znaleźć hurtownię czy też innego dostawcę, z którym podpisze umowę o współpracy. Daje to możliwość prowadzenia sklepu z szerokim wachlarzem asortymentu, nie ograniczając się jedynie do produktów danej marki czy też danego rodzaju. Dużą zaletą jest brak konieczności magazynowania sprzedawanego towaru, dzięki czemu można sprzedawać nawet produkty, które wymagają specjalistycznego przechowywania bądź transportu do klienta. To wszystko bowiem pozostaje po stronie dostawcy, a nie e-sklepu.

Dropshopping – korzyści

Podstawową zaletą dropshoppingu jest brak konieczności posiadanie dużego kapitału na start. Wynika to z faktu, iż nie trzeba kupować towaru do sklepu ani go magazynować. Wystarczy jedynie poczynić kroki mające na celu samo założenie sklepu internetowego, a więc założenie działalności gospodarczej, wykupienie domeny czy zaprojektowanie strony internetowej sklepu. Dodatkowo właściciele sklepu mogą sprzedawać w nim różnorodne produkty, co pozwala klientowi na dokonanie wszystkich niezbędnych zakupów w jednym miejscu. Sklep internetowy nie odpowiada również za transport towarów do klienta, zatem nie ponosi kosztów z tego tytułu. Odpowiedzialność spoczywa na dostawcy lub hurtowni o czym klient powinien zostać powiadomiony.  

Dla kogo?

Warto mieć na uwadze, że łatwość prowadzenia sklepu w formie dropshippingu pozwala uczynić z tego dodatkowy dochód. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zatrudnionych na etacie, studentów czy matek. Wystarczy tylko ciekawy pomysł na swój sklep oraz nieco wolnego czasu. Nie ma potrzeby zaciągania kredytu, aby pokryć koszty działalności na początek – wystarczy niewielki nakład środków finansowych na start.