Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Fotowoltaika. Co, jak z kim.

fotowoltaika

Zagadnienie fotowoltaiki stało się w ciągu ostatnich kilku lat zyskało na popularności, dlatego warto przyjrzeć mu się bliżej. Czym jest fotowoltaika, czym się różni od innych źródeł energii i jakie korzyści może przynieść dla naszego gospodarstwa domowego?

Energia odnawialna – przyjazna dla środowiska i tania energia z odnawialnych źródeł

Zasoby energii istnieją w różnych formach – niektóre istnieją jako zasoby i są wyczerpywalne, inne istnieją w postaci przepływów i są niewyczerpane. Skutki zmian klimatycznych i wpływ emisji gazów cieplarnianych na atmosferę zapoczątkowują ponowną dyskusję na temat tego, skąd pochodzą nasze dostawy energii i, co ważniejsze, jak są one zrównoważone.

Pierwsza z wymienionych form to paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i węgiel, druga forma dotyczy zasobów opartych na stale uzupełniających się przepływach energii, takich jak energia słoneczna (w tym fotowoltaika), wiatru, wodna i geotermalna, a także zasoby pozyskiwane przez naturę w postaci biomasy. Wszystkie te odnawialne, ekologiczne źródła mogą stanowić odpowiedź na niedobór towarów i rosnące zapotrzebowanie na energię. Rosnące zużycie paliw kopalnych będzie nadal powodować wzrost emisji gazów cieplarnianych i globalnych temperatur, powodując potencjalnie katastrofalne i nieodwracalne zmiany klimatyczne. Alternatywne źródła energii mogą pomóc w redukcji emisji CO2.

Fotowoltaika – sposób na tani prąd dla domu i firmy

Fotowoltaika Olsztyn to bezpośrednia konwersja światła na energię elektryczną przy użyciu materiałów półprzewodnikowych, takich jak krzem. Efekt fotowoltaiczny jest ważnym zjawiskiem badanym w fizyce i chemii.

Słowo fotowoltaika pojawiło się po raz pierwszy około 1890 roku i pochodzi od greckich słów: foto, „phos”, co oznacza światło i „volt”, co oznacza elektryczność.

Fotowoltaika oznacza zatem elektryczność świetlną, opisującą dokładnie zjawisko fotowoltaiczne, w którym można bezpośrednio przekształcić światło w energię elektryczną. Panele słoneczne wykorzystują to zjawisko do dostarczania „zielonej energii” dla domów i firm. Na szczęście koszt paneli słonecznych spada, dzięki czemu technologia jest bardziej dostępna.

Istnieje nadzieja, że systemy fotowoltaiczne mogą uniezależnić nas od paliw kopalnych, rozwiązując aktualne problemy środowiskowe.

Tani prąd, czyli cena fotowoltaiki w Olsztynie

Instalacja paneli fotowoltaicznych to rozwiązanie na wiele lat, gdyż ich żywotność wynosi 25-30 lat. Inwestując w panele słoneczne, skończą się problemy z wysokimi rachunkami za prąd i uniezależnisz się od corocznych podwyżek cen energii. Korzystanie z autonomicznego zestawu solarnego jest bezpłatne i długotrwałe, a sama instalacja jest przyjazna dla środowiska.

Przy wyborze instalacji solarnej bardzo ważne jest określenie, ile energii elektrycznej dom zużywa w ciągu roku. Zależy to od tego, jaki rozmiar instalacji będzie odpowiedni i jaka będzie końcowa cena fotowoltaiki w Olsztynie. W tym celu najlepiej jest korzystać z rachunków za prąd. Po przeanalizowaniu faktur możemy określić przybliżoną moc paneli słonecznych, które będą odpowiednie dla naszego domu.

Firma Tani Prąd przygotowała atrakcyjną ofertę zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Cena fotowoltaiki w Olsztynie, Szczytnie czy Iławie obejmuje kompleksową usługę z wyborem, montażem, instalacją paneli fotowoltaicznych oraz napisaniem wniosku o dotację. Od stycznia 2019 roku, dzięki uldze termomodernizacyjnej Twoja instalacja domowa będzie jeszcze tańsza! Dotacja dla osób fizycznych i prowadzących działalność gospodarczą przy wymianie kopciucha (piec na węgiel, drewno, ekogroszek, olej opałowy) może wynosić:

– Do 15 000 zł dotacji na instalację fotowoltaiczną (5000 zł/kW zainstalowanej mocy)

– Do 30 000 zł dotacji na powietrzną pompę ciepła (3000 zł/kW mocy grzewczej urządzenia).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty firmy Tani Prąd na stronie taniprad.org.pl i kontaktu w celu ustalenia ceny fotowoltaiki w Olsztynie dla Twojego domu.