Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Czy warto studiować online?

Studia online

Studiowanie w trybie zdalnym zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Obecnie taki tryb oferują głównie uczelnie prywatne, choć niektóre zajęcia prowadzone są online również przez uczelnie publiczne. Czy warto wybrać studia online? Dla kogo będzie to najlepsze rozwiązanie?

Zalety studiów online

Jeszcze do niedawna zdobywanie wiedzy w sposób zdalny było praktycznie niemożliwe. Choć wykładowcy posiłkowali się różnego typu platformami internetowymi, to uczestnictwo w zajęciach stacjonarnych było obowiązkowe. Dziś jednak sytuacja nieco się zmieniała- coraz więcej uczelni oferuje studiowanie online. Do zalet takiego rozwiązania można zaliczyć:

  • większą dostępność studiów, także dla osób z małych miejscowości,
  • większą swobodę zarządzania czasem własnym,
  • możliwość studiowania także w przypadku osób pracujących zmianowo,
  • dostęp do materiałów dydaktycznych przez całą dobę,
  • możliwość pogodzenia studiów z obowiązkami zawodowymi czy domowymi.

Warto mieć świadomość, że materiał realizowany na studiach online obejmuje te same zagadnienia, co w przypadku studiów stacjonarnych. Dlatego też osoby, które decydują się zdobywać wiedzę w tej formie, uzyskują takie same kompetencje.

Różne rodzaje studiów, jeden cel

Studia pierwszego i drugiego stopnia czy studia podyplomowe online to dobry sposób na to, aby podnieść swoje kwalifikacje, bez konieczności rezygnowania z pracy zawodowej czy zaniedbywania życia rodzinnego. Studiując zdalnie, uzyskujemy dostęp do materiałów dydaktycznych, uczestniczymy również w zajęciach w formie wykładów lub ćwiczeń. Możemy też skorzystać z pomocy wykładowców, którzy chętnie udzielą odpowiedzi na nurtujące nas pytania bądź wyjaśnią niezrozumiałe kwestie. Na studiach w trybie online odbywają się kolokwia oraz egzaminy sprawdzające wiedzę, co wymaga ciągłego podnoszenia swoich kompetencji przez studentów. Daje to pewność, że posiadają oni takie same umiejętności, jak osoby kończące studia w formule stacjonarnej.

Studia online – czy warto?

Studia online to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby pozyskać nową wiedzę i umiejętności, a jednocześnie nie mogą sobie pozwolić na udział w zajęciach stacjonarnych. Więcej na ich temat można dowiedzieć się na stronie wwwszip.pl. Warto mieć na uwadze, że nie każdy kierunek można studiować w pełni zdalnie- czasami wymagane jest bowiem uczestnictwo w zajęciach stacjonarnych, głównie ze względu na ich wymiar praktyczny. Niemniej jednak tam, gdzie to możliwe, coraz częściej wdraża się system nauczania zdalnego, co jest efektywnym rozwiązaniem.