Portal Bkkinwest.com.pl

Informacje o finansach, ubezpieczeniach i oszczędzaniu

Czy opłaca się inwestować w nieruchomości w mniejszych miejscowościach?

apartament

Znaczna część osób bardzo by chciała dużo zarabiać i nie martwić się tym, że brakuje im pieniędzy na utrzymanie. Droga do tego może być niełatwa. Część osób zaś z łatwością osiąga sukces finansowy i udaje im się gromadzić własny kapitał. Każdy z nas podejmuje nieco inne decyzje. Niektóre z nich związane są z ryzykiem. Część osób zastanawia się czy dobre rezultaty przyniosłoby inwestowanie w nieruchomości czyli kupowanie ich w korzystnych cenach, a następnie wynajmowanie osobom prywatnym bądź firmom. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę wiele czynników, aby podjęte przez nas decyzje nie okazały się chybione.

Stabilna inwestycja 

Z pewnością nieruchomości to duży potencjał i możliwość, aby czerpać z tego tytułu zyski. Dlatego warto zainteresować się tym tematem, zwłaszcza jeśli mamy zgromadzone na koncie jakieś pieniądze, które leżą bezczynnie. Warto pamiętać o tym, że pieniądze mogą na nas pracować. Trzeba mieć jednak odpowiednią wiedzę, aby nie okazało się, że dokonamy błędnych decyzji. Kluczowe jest wybranie odpowiedniej lokalizacji nieruchomości, którą chcemy kupić.

Dobrą inwestycją są mieszkania położone w centrum miasta. Zawsze znajdzie się ktoś chętny do ich wynajmowania lub zakupu. Część osób decyduje się na flipping czyli szybką sprzedaż mieszkania, któremu podnieśli standard. Taki zastrzyk gotówki może być dobrym sposobem na to, aby budować swoją niezależność finansową. Oczywiście posiadanie jednego mieszkania na wynajem nie sprawi, że od razu staniemy się zamożnymi osobami.

Będzie to raczej nasz pasywny dochód, który sprawi, że każdego miesiąca znacznie łatwiej będzie nam funkcjonować i oszczędzać pieniądze na kolejne inwestycje. Może się więc okazać, że po jakimś czasie kupimy kolejne mieszkanie, które również będzie przynosiło korzyści. Dobrym rozwiązaniem jest również wzięcie kredytu na zakup nieruchomości.

Zysk z nieruchomości

Oczywiście ważne jest to, aby nie podejmować decyzji o zakupie pod wpływem impulsu. Jeśli znaleźliśmy mieszkanie w bardzo niskiej cenie to warto zachować czujność i rozwiać wszelkie wątpliwości. Kupienie okazyjnie mieszkania jest bardzo możliwe, zwłaszcza jeśli znajdziemy osobę, która jest w trudnej sytuacji życiowej lub została przyparta do ściany przez różne okoliczności i pilnie potrzebuje gotówki, dlatego jest zdecydowana sprzedać mieszkanie nawet po obniżonej cenie, byleby stało się to szybko. Takie okazję są zdecydowanie warte naszej uwagi. Dobrze jest wtedy zastanowić się, jak w pełni wykorzystać potencjał takiej nieruchomości.

Osoby, które mają w tej branży już duże doświadczenie potwierdzają, że najlepiej kupować  mieszkania do 50 m2, które generują najwyższe zyski. Przyjmuje się, że roczna stopa zwrotu z takiej inwestycji wynosi jakieś 7%. Rzecz jasna ważne jest to, aby zwracać uwagę na stan kupowanego mieszkania. Fakt, czy będziemy musieli dokonać kosztownego remontu również wpłynie na to, jakie realnie będziemy mieli z niego zyski. Stan podłóg, okien drzwi oraz rodzaj ogrzewania jest kluczowy jeśli chodzi o wybór nieruchomości, która ma przynosić nam korzyści.

Artykuł powstał we współpracy z Inwestuj w nieruchomości